Joga yra holistinė fizinių ir psichinių praktikų sistema, atsiradusi senovės Indijoje. Žodis „joga“ kilęs iš sanskrito šaknies „yuj“, reiškiančios „jungą“ arba „sujungti“, ir reiškia proto, kūno ir dvasios integraciją.
Jogoje fizinės pozos (asanos), kvėpavimo technikos (pranajama) ir meditacijos praktikos yra skirtos fizinei jėgai, lankstumui, pusiausvyrai ir atsipalaidavimui ugdyti, taip pat lavinti protinį susikaupimą, aiškumą ir vidinę ramybę. Jogos tikslas – sukurti harmonijos būseną tarp kūno, proto ir dvasios bei padėti praktikams realizuoti visą savo potencialą ir rasti vidinę laimę bei pilnatvę.
Jogą praktikuoja įvairaus amžiaus ir gebėjimų žmonės, yra daug skirtingų stilių ir požiūrių į jogą – nuo švelnių ir atkuriamųjų praktikų iki dinamiškesnių ir fiziškai daug pastangų reikalaujančių stilių. Kai kurie žmonės praktikuoja jogą pirmiausia dėl jos fizinės naudos, o kitus traukia psichiniai ir dvasiniai praktikos aspektai.
Mes stengiamės apimti plačiai. Šiuose užsiėmimuose nėra susiaurinta, ugdoma bendrai viskas, kiek spėjama. Taip žmogaus akiratis yra plečiamas, įgaunama daugiau patirties, daugiau filosofijos.
Ne, tai nėra religija ar jos propagavimas, tai nėra mityba ar jos propagavimas. Pati joga yra gyvenimo filosofija arba, paprasčiau tariant, draugiškas gyvenimo būdas sau ir kitiems (na, kad niekam nekenkti, o padėti).
Joga žinoma yra visame pasaulyje kaip seniausia kūno, proto ir sielos lavinimo filosofija ir priemonė. Joga siūlo labai daug galimybių stiprinti savo fizinę ir protinę sveikatą bet kokio amžiaus žmonėms, o tiems, kurie turi įvairių negalavimų ar reabilituojasi po traumų, joga gali tapti neatsiejama jūsų atsistatymo dalimi ne tik paspartindama gijimą, bet ir sustiprinti išvengiant ateityje pasikartojančių nelaimių.