Jogos stiliai

Jogos stiliai

Modernioji joga koncentruojasi ties pratimais, jėgos ir ištvermės laavinimu, kvėpavimu. Tai gali sustiprinti fizinę ir protinę sveikatą.

Tačiau jogos stilių yra labai daug. Kiekvienas žmogus pasirenka savo stilių pagal savo tikslus ir fizinius pajėgumus.

Pagrindiniai ir plačiai paplitę stiliai:

  1. Aštanga joga: Šio tipo jogos praktikoje naudojami senoviniai jogos mokymai. Tačiau jis išpopuliarėjo praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Ashtanga taiko tas pačias pozas ir sekas, kurios kiekvieną judesį greitai susieja su kvėpavimu.
  2. Bikram joga: tai jogos pratimų atlikimas karštame kambaryje, įkaitintame 40.5 C ir turinti 40% drėgmės. Viso joje yra 26 pozos ir du kvėpavimo pratimų rinkiniai.
  3. Hatha joga: Tai bendras bet kokios rūšies jogos, kuri moko fizinių pozų, terminas. Hatha užsiėmimai paprastai yra švelnus įvadas į pagrindines jogos pozas.
  4. Lyengar joga: Šio tipo jogos praktikoje pagrindinis dėmesys skiriamas tinkamos pozos nustatymui, naudojant įvairius rekvizitus, tokius kaip kaladėlės, antklodės, dirželiai, kėdės ir atramos.
  5. Kripalu joga: Šis stilius moko praktikus pažinti, priimti ir mokytis iš savo kūno. Kripalu jogos mokinys mokosi rasti savo praktikos lygį žvelgdamas į savo vidų. Užsiėmimai paprastai prasideda kvėpavimo pratimais ir švelniais tempimais, po kurių seka individualių pozų serija ir galutinis atsipalaidavimas.
  6. Kundalini joga: Meditacijos sistema, kurios tikslas – išlaisvinti užsikimšusią energiją. Kundalini jogos užsiėmimas paprastai prasideda mantrų giedojimu ir baigiasi dainavimu. Tarp jų yra asanos, pranajamos ir meditacijos, kuriomis siekiama sukurti konkretų rezultatą.
  7. Jėgos joga: Devintojo dešimtmečio pabaigoje praktikai sukūrė šią aktyvią ir atletišką jogos rūšį, pagrįstą tradicine Aštanga sistema.
  8. Šivananda joga: Šios sistemos pagrindas yra penkių taškų filosofija. Ši filosofija teigia, kad tinkamas kvėpavimas, atsipalaidavimas, dieta, mankšta ir pozityvus mąstymas kartu sukuria sveiką jogos gyvenimo būdą. Žmonės, praktikuojantys Šivanandą, naudoja 12 pagrindinių asanų, prieš kurias jie sveikina saulę, o seka – Savasana.
  9. Vini joga: Viniyoga sutelkia dėmesį į formą, o ne į funkciją, kvėpavimą ir prisitaikymą, kartojimą ir laikymą, taip pat sekos sudarymo meną ir mokslą.
  10. Yin joga: Yin joga daugiausia dėmesio skiria pasyvioms pozoms ilgą laiką. Šis jogos stilius skirtas giliesiems audiniams, raiščiams, sąnariams, kaulams ir fascijoms.
  11. Prenatal joga: Prenatalinėje jogoje naudojamos pozos, kurias praktikai sukūrė turėdami omenyje nėščiąsias. Šis jogos stilius gali padėti žmonėms susigrąžinti formą po gimdymo ir palaikyti sveikatą nėštumo metu.
  12. Atstatomoji joga: Tai atpalaiduojantis jogos metodas. Žmogus atkuriamosios jogos užsiėmimą praleidžia keturiomis ar penkiomis paprastomis pozomis, naudodamas rekvizitus, tokius kaip antklodės ir atramos, kad pasinertų į gilų atsipalaidavimą, nedėdamas jokių pastangų laikydamasis pozos.
  13. Vinjasa joga: Tai jogos pozų atlikimas nuoseklios sekos principu, kuomet keli jogos pratimai atliekami nuosekliai pereinant nuo vieno pratimo prie kito, be pauzių.
  14. Flow joga: Tai stilius, kuris koncentruojasi į švelnius ir grakščius judesius, dažnai naudojamas kartu su Vinyasa stiliumi.