Kas yra Chakros (Čakros)?

Žodis “Chakra” reiškia “besisukantis ratas”

Jogai tiki, kad Čakros reiškia tam tikrus energetinius taškus mūsų kūne, mintiss, pojūčius ir fizinio kūno būsenas. Kelių mokslinių tyrimų išvadose minima, kad tai sulyginama su mūsų kūne esančiais nerviniais mazgais. Pasak jogos mokytojų, čakros nurodo žmonių elgesį ir realybės suvokimą per emocines reakcijas, troškimus ir priešiškumus, užtikrintumo lygį ar baimę net fizinius pojūčius, padarinius.

Energijos srautai

Kuomet “besisukančio rato” energijos srautas blokuojamas kurioje nors čakroje, tai sukelia fizinį, protinį ar emocinį disbalansą, kuris pasireiškia nerimu, vangumu ar blogu virškinimu.

Asanas sudaro daugybė fizinių pratimų ir pozų Hatha jogoje. Jogą praktikuojantys žmonės Asanas naudoja energijos tėkmės išlaisvinimui ir stimuliuoja išbalansuotą čakrą.

Apie Čakras trumpai

Viso yra septynios pagrindinės čakros, turinčios ir savo kryptį:

  1. Muladhara: Šakninė, žemės čakra, esanti stuburo apačioje, jungia protą ir kūną su žeme, kad žmogus būtų įžemintas. Jis kontroliuoja kojų, sėdmenų nervus ir parasimpatinę nervų sistemą.
  2. Svadhistana: Vandens energijos čakra, esanti po bamba, atsako už lytinius organus, seksualinį gyvenimą, kontaktą, socializaciją.
  3. Manipura: saulės rezginio čakra, skrandžio viršuje, kuri atsakinga už pasitikėjimą savimi, savidiscipliną.
  4. Anahata: širdies čakra, esanti krūtinės centre, atsakinga už besąlyginę meilę, malonumą, mėgavimasi gyvenimu.
  5. Všudha: Gerklės čakra, atsakinga už imuninę sistemą, verbalinę komunikaciją.
  6. Adžna: trečios akies čakra, esanti tarp antakių, atsakinga už intuiciją.
  7. Sahasrara: Karūnos čakra, esanti viršugalvyje, simbolizuoja dvasinį ryšį.