Kas yra Chakros (Čakros)?

Žodis “Chakra” reiškia “besisukantis ratas”

Jogai tiki, kad Čakros reiškia tam tikrus energetinius taškus mūsų kūne, mintis, pojūčius ir fizinio kūno būsenas. Kelių mokslinių tyrimų išvadose minima, kad tai sulyginama su mūsų kūne esančiais nerviniais mazgais. Pasak jogos mokytojų, čakros nurodo žmonių elgesį ir realybės suvokimą per emocines reakcijas, troškimus ir priešiškumus, užtikrintumo lygį ar baimę net fizinius pojūčius, padarinius.

Čakros yra energijos centrai, esantys visame žmogaus kūne. Yra septynios pagrindinės čakros, kurių kiekviena yra susijusi su skirtingais fizinės, emocinės ir dvasinės gerovės aspektais.

Energijos srautai

Norėdami geriau suprasti čakras, įsivaizduokite kiekvieną čakrą kaip besisukantį ratą arba energijos sūkurį, kuris reguliuoja energijos srautą visame kūne. Kai čakros yra subalansuotos ir tinkamai veikia, energija laisvai teka per kūną, skatindama sveikatą ir gyvybingumą.

Kuomet “besisukančio rato” energijos srautas blokuojamas kurioje nors čakroje, tai sukelia fizinį, protinį ar emocinį disbalansą, kuris pasireiškia nerimu, vangumu ar blogu virškinimu.

Asanas sudaro daugybė fizinių pratimų ir pozų Hatha jogoje. Jogą praktikuojantys žmonės Asanas naudoja energijos tėkmės išlaisvinimui ir stimuliuoja išbalansuotą čakrą.

 

Apie Čakras trumpai

Viso yra septynios pagrindinės čakros, turinčios ir savo kryptį:

  1. Muladhara: Šakninė, žemės čakra, esanti stuburo apačioje, jungia protą ir kūną su žeme, kad žmogus būtų įžemintas. Jis kontroliuoja kojų, sėdmenų nervus ir parasimpatinę nervų sistemą.
  2. Svadhistana: Vandens energijos čakra, esanti po bamba, atsako už lytinius organus, seksualinį gyvenimą, kontaktą, socializaciją.
  3. Manipura: saulės rezginio čakra, skrandžio viršuje, kuri atsakinga už pasitikėjimą savimi, savidiscipliną, savigarbą ir asmeninę galią. 
  4. Anahata: širdies čakra, esanti krūtinės centre, atsakinga už besąlyginę meilę, malonumą, mėgavimasi gyvenimu, užuojautą ir atjautą. 
  5. Všudha: Gerklės čakra, atsakinga už imuninę sistemą, saviraišką, verbalinę komunikaciją.
  6. Adžna: trečios akies čakra, esanti tarp antakių, atsakinga už intuiciją ir psichologinius, psichinius sugebėjimus.
  7. Sahasrara: Karūnos čakra, esanti viršugalvyje, simbolizuoja dvasinį ryšį.

Blokuotos Čakros

Kai viena ar daugiau iš šių čakrų yra užblokuotos arba nesubalansuotos, tai gali sukelti fizinių ar emocinių problemų. Pavyzdžiui, užblokuota gerklės čakra gali sukelti sunkumų išreikšti save, o nesubalansuota šaknų čakra gali sukelti nerimo ar nesaugumo jausmą.

Tokios praktikos kaip joga, meditacija ir energijos gydymas gali padėti subalansuoti ir suaktyvinti čakras, skatinti sveikatą ir gerovę.