Vaikų žaidiminė joga

LygmuoTiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems
AmžiusNuo 6 iki 10
StiliusŽaidiminė joga

Kas yra joga?

Tai žemo ir (kartais) vidutinio intensyvumo fiziniai pratimai korektiškai ir protingai suderinti su protine veikla bei kvėpavimu. Pats žodis “Yoga” reiškia “susiliejimas”, kuris turi itin daug interpretacijų. Išsamiau kalbant, tai fizinio kūno, proto ir sielos susiliejimas. Tai yra, kad visos šios trys dalys veiktų kartu, harmoningai. 

Originaliai joga yra naudojama visapusiškai saviugdai ir tobulėjimui. Skirtingos studijos, kaip ir mokytojai, naudoja skirtingus metodus tam pasiekti. Vieni įpratę siaurinti jogą ir skirstyti į skirtingis sritis, kaip fizinio kūno ugdymą, tai yra Hatha joga, karmos valymą ir gerinimą – Karma joga, teorinės paskaitos – Satsang ir t.t. 

Mes stengiamės apimti plačiai. Šiuose užsiėmimuose nėra susiaurinta, ugdoma bendrai viskas, kiek spėjama. Taip žmogaus akiratis yra plečiamas, įgaunama daugiau patirties, daugiau filosofijos. 

Ne, tai nėra religija ar jos propagavimas, tai nėra mityba ar jos propagavimas. Pati joga yra gyvenimo filosofija arba, paprasčiau tariant, draugiškas gyvenimo būdas sau ir kitiems (na, kad niekam nekenkti, o padėti). 

Kas vaikų žaidiminė joga?

Vaikai – nuostabių sielų asmenybės, kurios nenustygsta vienoje vietoje ir, kas būdinga šiuolaikiniams vaikams, nemoka koncentruoti savo dėmesio ilgam protiniam darbui. Tai problemai spręsti sukūrėme užsiėmimus, kuriuose su vaikais žaidžiami skirtingi lavinamieji žaidimai, kurių metu jie išsikrauna tiek fiziškai, tiek protiškai, o užsiėmimų antroje dalyje jie mokomi jogos pozų (asanų) atlikimo meno. 

Žaisdami specialiai parinktus/sukurtus žaidimus vaikai mokosi draugauti, bendrauti, reikšti savo mintis, išsakyti norus, mokosi pasitikėti savimi, savarankiškumo, drąsos, atsakomybės, pagalbos vieni kitiems bei kūrybiškai spręsti įvairiausius gyvenimiškus klausimus.

Kokia Jogos nauda?

Joga žinoma yra visame pasaulyje kaip seniausia kūno, proto ir sielos lavinimo filosofija ir priemonė. Joga siūlo labai daug galimybių stiprinti savo fizinę ir protinę sveikatą bet kokio amžiaus žmonėms, o tiems, kurie turi įvairių negalavimų ar reabilituojasi po traumų, joga gali tapti neatsiejama jūsų atsistatymo dalimi ne tik paspartindama gijimą, bet ir sustiprinti išvengiant ateityje pasikartojančių nelaimių.

  • Mažina stresą, nerimo jausmą, kraujospūdį
  • Gerina miego kokybę
  • Stiprina protinę veiklą, atmintį
  • Gerina bendrą sveikatą, stiprina kūną
  • Gerina ir stiprina kūno judesius, mechaniką
Jogos užsiėmimai

Šių užsiėmimų tvarkaraštis

Šeštadienis